Nieuwsbrief #6

december 2023

Agenda:

  • 21 december: kinderen om 12.15 vrij
  • 21 december: kerstdiner start +/- 17.00
  • 22 december: studiedag, kinderen vrij
  • 25 dec. t/m 5 jan.: kerstvakantie 
  • 8 januari: studiedag, kinderen vrij 

Tingue

Nieuws van de directie


Beste ouders,

Het zijn gezellige tijden op Valkenbos. Vorige week brachten Sinterklaas en zijn Pieten een bezoek aan Valkenbos en terwijl ik dit berichtje schrijf, wordt er door ouders en leerkrachten hard gewerkt om de school in kerstsfeer te brengen. Lampjes, pakjes, kaarsjes, kerstbomen en muziek.  Het is iedere dag volop genieten van alle gezelligheid.

Op dinsdag 28 november hadden we een interne audit. Een team van 4 auditoren brachten een bezoek aan onze school. Het was ontzettend leuk om hen een dag mee te nemen op montessorischool Valkenbos. We kregen prachtige complimenten o.a. over de fijne sfeer in de school, de ontwikkelingen die we doormaken op het gebied van ons montessori onderwijs, de zelfstandigheid van de kinderen en de manier waarop de kinderen leskrijgen. Met de tips die we kregen gaan we de komende tijd aan de slag. De auditoren vonden het een feestje om een dag op Valkenbos te zijn. Een groot compliment waar we trots op zijn!

 Nog 2 weken en dan is het even tijd om op te laden, leuke dingen te doen, op vakantie te gaan, uit te slapen, de hele dag in je pyjama te lopen en lekker uit te rusten. 

Met vriendelijke groet, 
Tingue Klapwijk
~directeur Montessorischool Valkenbos~ 

IMG 20231205 WA0010
IMG 20231205 WA0012

Sint bezocht Valkenbos 

Afgelopen dinsdag, 5 december, bezocht Sinterklaas samen met zijn Pieten Valkenbos. 
Terwijl de Pieten naar Valkenbos fietsten, werkte Sinterklaas aan de laatste gedichten in zijn kantoor dat hij tijdelijk op onze school had ingericht. Sint en zijn Pieten werden feestelijk onthaald op het schoolplein, waarna iedereen naar z'n eigen klas ging. 
In de bovenbouwklassen stonden prachtige surprises, de kinderen van de midden- en onderbouw mochten een cadeautje uitzoeken in de schatkamer van de Sint en brachten een bezoek aan de Sint en zijn pieten in de speelzaal. Er werd gedanst, gezongen, gesnoept en veel gelachen. 
Het was een heerlijke, gezellige dag. 
Vandaag wordt de school omgetoverd in kerstsfeer. Gezellig! 

Nogmaals heel veel dank voor alle ouders die ons hebben geholpen! 

20231205 091434
20231205 091044
Pensioen

Joke met pensioen

Onze administratieve duizenpoot en lieve collega Joke Achterberg (administratie) gaat met pensioen. Het duurt gelukkig nog even, maar vrijdag 5 april is haar laatste werkdag.
Hoe we afscheid gaan nemen van Joke hoort u nog.

We zijn voor onze leuke school op zoek naar een nieuwe administratief medewerker per 1 maart, zodat Joke hem/haar goed kan inwerken. De vacature staat inmiddels online. Onder de button 'Lees verder'. Het delen van de vacature wordt gewaardeerd. 

Lees verder

Meester Eric (ICT) gaat Valkenbos verlaten

Meester Eric, onze ICT'er op de donderdag, gaat Valkenbos helaas verlaten. Hij heeft gekozen voor wat meer rust en zal daarom op minder verschillende scholen gaan werken.
We wensen meester Eric heel veel succes en geluk toe. Er is waarschijnlijk een nieuwe ICT duizendpoot gevonden voor Valkenbos! Daarover binnenkort meer. 

Werken in het basisonderwijs

Doe mee met expeditie leerkracht!

Wil jij onderzoeken of het werken in het basisonderwijs iets voor jou zou kunnen zijn? Geef je dan op voor Expeditie Leerkracht! Tijdens deze tweedaagse zet je op een actieve, speelse en persoonlijke manier je eerste stappen in het prachtige onderwijsvak. Je krijgt inzicht in je eigen kunnen en leerpunten en werkt zo al aan een fijne basis om een vliegende start te maken!

Expeditie Leerkracht is succesvol in Leiden en komt voor de eerste keer naar Den Haag, op maandag 26 februari en dinsdag 27 februari 2024. Een unieke kans om deel te nemen aan deze expeditie. Wees er snel bij, want er is ruimte voor maximaal 20 deelnemers.

Meer informatie of direct inschrijven kan via onderstaande button!

Lees verder
Schermafbeelding 2023 12 08 103250
Batterij

Geen batterij inleverpunt meer 

I.v.m. de veiligheid (o.a. het kunnen ontstaan van een chemische reactie) hebben we besloten geen inzamelpunt voor batterijen meer te zijn. 

Studiedagen

2023-2024

Ook volgend schooljaar zullen er weer een aantal studiedagen zijn. Op deze dagen zijn de kinderen vrij: 

Maandag 18 september 2023
Vrijdag 13 oktober 2023
Vrijdag 22 december 2023
Maandag 8 januari 2024
Vrijdag 16 februari 2024
Woensdag 13 maart 2024
Dinsdag 21 mei 2024

Schoolvakanties 

 2023-2024

Zomervakantie: 10 juli t/m 18 augustus 2023
Prinsjesdag: dinsdag 19 september 2023
Herfstvakantie: 16 t/m 20 oktober 2023
Kerstvakantie: 25 december 2023 t/m 5 januari 2024
Voorjaarsvakantie: 19 t/m 23 februari 2024
Pasen: 29 maart t/m 1 april 2024
Meivakantie: 29 april t/m 10 mei 2024
Pinksteren: maandag 20 mei 2024
Zomervakantie: start 12 juli 2024 om 12.15 uur